Květen 2012

Zažehlovací korálky

31. května 2012 v 17:48 | Kléér |  Moje tvorba s jinými nápady
... Blíží se nám dětský den (zítra) a já vám přináším článek o tom. co by jste mohli dělat s dětmi. Je to naprosto jednoduché, jen budou potřebovat pomov dospělé ruky.
... Zažehlovací korálky spočívají v tom, že si na podložku sestaví nějaký obrazec. Buď podle šablony, nebo podle vaší fantazie. Přes pečící papír se to na několik vteřin zažehli žehličkou a po vychladnutí sunadáme z podložky. A je hotovo.
... Na zažehlovací korálky jsem narazila tenkrát pod naším Vánočním stroečkem. Dostala jsem je na Vánoce a asi rok, každý dostával k narozeninám a svátku zažehlovací korálky ;) Byla jsem z nich naprosto nadchnutá a pořát jsem skládala a žehlila (Teda mamka a taťka žehlili).
... Určitě vám doporučuji tyto korálky vyzkoušet, protože si z nich můžete udělat jen tak dekoraci do pokoje, nebo třeba pěkný šperk ;)


Návod na záložku

22. května 2012 v 20:01 | Kléér |  Návody na jiné nápady
... Rádi čtete a stává se vám, že zapomenete, na jaké stránce jste skončili? Poradím vám, jak si jednoduše vyrobit záložku, kterou jednoduše zasunete na roh stránky a knížku můžete s klidem zavřít a příště jen otevřít a vědět, kde jste skončili.

... Tyto záložky jsem objevila kdysi dávno v nějaké knize s origami a prostě jsem to musela zkusit. Tenkrát jsem si jich udělala asi dvacet a spoustu jsem jich poztrácela, a tak teď jsem si udělala nové a přidávám vám je sem i s návodem. Doufám, že je pochopitelný a vám se bude líbit.


Objevila jsem ve skříni..

17. května 2012 v 18:23 | Kléér |  Moje tvorba s korálkováním
... Když mám uklízet, tak neuklízím, ale hraju si a zkoumám to, co najdu. I tak to bylo s těmito kousky, které jsem objevla ve skříni. Jsou to kousky z dob dávno minulých. Už si ani nepamatuji, že jsem něco takového dělala.
... Pokud by měl někdo zájem o nějaký z těchto výrobků, klidně může napsat. Na ceně a ostatním by jsme se dohodli. Budu se těšit na případné zájemce.


Recyklace

14. května 2012 v 19:37 | Kléér |  Moje tvorba s jinými nápady
... Máte doma staré Pet láhve? Nevyhazujte je a udělejte si z nich naušnice. Tady máte malou ukázku. Návod přidám někdy příště;)
... Tyto naušnice jsem objevila někde na internetu a nemůžu si je vynachválit. Jsou uplně lehounké a pěkné. Učitelky u nás na škole si je prohlíželi a říkali že vypadají jako perleť. Ovšem tedy záleži na barvět Pet láhve, kterou použijete.


Kusudama stromeček

13. května 2012 v 19:06 | Kléér |  Moje tvorba s technikou kusudama
... Tak přidávám moji slibovanou tvorbu. Tentokrát to je technika kusudama a konkrétněji stromeček a polokoule. Stromeček dostala bybička k narozeninm a polokoule se mi jen tak váleji na stole. Nevím jak je využít. Něco budu muset vymyslet ;)
... Jak jsem na tuto techniku narazila už ani nevím, protože už je to nějakej ten pátek. Kusudama jsem si velice oblíbila, protože se u toho člověk odraguje a zapomene na okolí. Ale musím vám teda říct, že to bylo dosti pracné. Ten stromeček jsem totiž dělala asi dvě celá odpoledne.
Znáte Markétu?

11. května 2012 v 7:00 | Klára
... Paní Markéte Drbalová je paní, která se zabývá korálkováním a má ho i na svém blogu. Na jejím blogu nalezneta více než 200 korálkových šperků a že jsou krásné ;) Nezabývá se pouze korálkováním, ale také jinými technikami, ale to si povíme zas příště.
... Její blog jsem objevila náhodou, když jsem tak brouzdala na netu a moc se mi u ní zalíbilo, že jsem o ní musela napsat článek.

Překvapeníí ...!

10. května 2012 v 7:00 | Klára |  Videa a obrázky s jinými nápady
... Tak a je tady další článek s videii. Tentokrát je to takové překvapení, ale pouze pro toho, komu to darujete. Pokud vyrobíte tyto krásné SEVEN FLOWERS a nalapíte je na papír jako přáníčko, obdarovaný bude překvapen.
... Tyto kytičky jsem objevila tak, že mi je jedna paní vložila na facebook stránky a protože někteří z vás facebook nemají, vkládám sem, aby se mohli podívat všichni ;)
... Zatím jsem to nezkoušela, ale až vyzkouším, určitě se s vámi podělím ;)

Forya, aneb se známení s velmi šikovnou slečnou

9. května 2012 v 7:00 | Klára
Tak a máme tu další handmade obchod. Tentokrát vás seznámím se slečnou jménem Wendy. Tvorbě s fimem se věnuje zhruba jeden rok. S pryskyřicí asi také tak a na textilu pracuje teprve pátý měsíc. Dále mezi její koníčky patří především volejbal, četba, práce ve Photoshopu a dalších programech.

Potřeby pro decoupage

8. května 2012 v 7:00 | Klára |  Články o decoupage

Chcete začít, nebo třeba jenom zkusit si decoupage, ale nevíte, co si na to máte pořídit?
Já vám to stručně a jednoduše popíši v tomto článku. Poradím vám, bez čeho se určitě neobejdete, nebo naopak co nepotřebujete, ale když to budete mít, bude se vám to hodit a vaše výrobky bude hezčí.

Inspirace

7. května 2012 v 7:00 | Klára |  Videa a obrázky o batikování
Blíží se nám léto a s ním i velká tepla. Co takhle si obatikovat tričko? Ať už batikou za studena, nebo vařením, to už záleží jen a jen na vás. Já vám s tímto článek přináším nějakou tu inspiraci jaké zvolit barevné kombinace, nebo o jaké se pokusit vzory. Fantazii se meze nekladou.
PS: Když dva dělají něco stejného, pokaždé je to něco jiné a proto se nedivte, když vám nevznike uplně to samé jako je na obrázku ;)