Co jsou ty náramky přátelství?

14. října 2012 v 18:24 | Klára |  Články o nárámkách přátelství
Jak jste si mohli poslední dobou všimnout, přidávám na blog převážně náramky přátelství. Někteří návštevníci zde ani neví, co jsou to ty náramky přátelství a tak jsem se rozhodla napsat článek o tom, co jsou vlastně ty náramky.
Článek to bude poměrně krátký, ale dost obsáhlý. Doufám, že ti, kteří toho o náramcích moc neví se něco dozví a třeba dostanou chuť to taky zkusit ;)


Co to jsou náramky přátelství?
Náramky přátelství jsou vlastně obyčejné náramky pletené z vyšívacích bavlnek.
Lidé se jimi obdarovávají na důkaz jejich přátelství. Také se říká, že při zavazování náramku přátelství, by jste si měli něco přát. A pokud se uzlík rozváže, přání se vám splní. Pokud si tedy náramek nerozvážete sami.
Touto technikou si můžete uplést všechno možné od náramků až po malé kabelky. Například tedy pásky, naušnice, sponky do vlasů nebo i pouzdra na mobil.
Odkud přišli náramky přátelství?
Náramky přátelství pravděpodobně přišli od indiánu ze Střední Ameriky. Pro indiány byly tyto náramky symbolem přátelství. Tvůrce do náramku vpletl težkou práci a lásku. Obdarovaný náramek poté nosil tak dlouho, dokud se sám od sebe nezničil a nespadl mu z ruky. Pokud byl náramek sundán obdarovaným, znamenalo to většinou konec přátelství s tvůrcem náramku.
Chceš začít a nevíš jak?
Chceš-li zkusit plést náramky přátelství a nemáš tušení jak, poohlédni se na internetu na nějaké návody. Dobré návody najdeš na stránce www.naramkypratelstvi.cz kde máš každý vzor vysvětlen krok za krokem. Nebo požádej třeba nějakého kamaráda, který to umí a požádej ho, zda by ti to vysvětlil.
Je to vlastně jednoduché. Jenom děláš uzlík za uzlíkem a když se budeš snažit, vyleze ti z toho nějaký pěkný vzor. Ať už jednoduchý nebo složitý.


*********************************************************
Zdroj obrázků:
www.friendship-bracelets.net
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se vám náramky přátelství?

Ano 65.6% (141)
Ne 10.7% (23)
Trochu 11.6% (25)
Některé ne 12.1% (26)

Komentáře

1 laky-and-me | Web | 16. října 2012 v 14:24 | Reagovat

Ten tretí z lava je D-O-K-O-N-A-L-Ý !

2 tetahaf | E-mail | 22. října 2012 v 0:30 | Reagovat

Krásné výrobky, jste šikovná

3 Š. | 5. ledna 2013 v 13:38 | Reagovat

Líbí se Vám náramky přátelství?? Navštivte mou stránku na FB http://www.facebook.com/RucniVyrobaNaramku
Možnost i objednávky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama