Seznámení s 3D origami

2. ledna 2013 v 12:00 | Klára |  Články o 3D origami
Technika Origami je velmi známá, ale dorazila k nám obdoba této techniky. Obdoba této techniky se nazývá stejně, jenom má přidaná jedno písmenko a jedno číslo. Nazývá se 3D origami.


3D origami je skládání malých dílků z kousků papírů různých barev, které se do sebe postupně zastrkávají a tvoří se tak různé tvary. Od váz, misek, zvířat až po postavičky.
Jednotlivé dílky se skládají z obdelníčků o velikosti 21cm x 29,7cm. Z jedné A4 je tedy 32 obdelníčků, ze kterých se skládají dílky.
Dílek by měl mít ze strany tvar trojúhelníku, ze spodu by měl mít taková dvě "okýnka" a zepředu tvar písmena U.
Dílky se do sebe postupně skládají tak, aby vznikl tvar, který si přejeme složit. Misku, pandu, papouška kterého můžeme vidět vlevo na obrázku. Touto technikou se dá složit vlastně cokoliv.Někdo dílky lepí lepidlem k sobě aby déle vydrželi. Pokud jste ale začátečníci tak dílky k sobě nelepte, protože kdykoliv když třeba uděláte chybu, tak už to od sebe nedostanete.
Nelepit dílky k sobě má také tu výhodu, že to, co jste poskládali můžete kdykoliv rozložit a poskládat něco nového vhodnějšího k danému období, nebo něco většího a náročnějšího.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama