Leden 2015

Rulla donut a Rulla náušky

27. ledna 2015 v 18:17 | Klára |  Moje tvorba s korálkováním
Dnes jsem někde na nějakém blogu četla, že psát články k výtvarnému umění je hrůza a bohužel musím naprosto souhlasit, ale pokusím se alespoň trochu vám něco o tomto dílku povyprávět :D
Marně, ale s naprostým nadšením jsem si na Nový rok říkala "Jak na Nový rok, tak po celý rok" a při tom vznikl tento donut, který jsem si naprosto zamilovala.
Donut je šit v základu z korálků Rulla a je doplněn rokajly a v samém závěru doplněn kokrálky Rizo, které jsem dostala jako dárek a teď mám problém je sehnat - což mě samozřejmě pěkně štve, protože jsem si tento typ korálků zamilovala. Takže vlastně ani nevím co mám radši. Donut nebo korálky Rizo? :D
Zkrátka jsem se do něj zamilovala a budu vyrábět ještě jeden podobný, protože o tento byl projeven velký zájem. Avšak jsem nečekala, když jsem si říkala onu větu, že budu dělat celý rok stejnou věc. Spíše jsem chtěla celý rok mít nápady na korálkování a aby se mi celý rok dařilo :)

To read list

22. ledna 2015 v 18:48 | Klára |  Recenze
Vzhledem k velké čtecí výzvě jsem se rozhodla sepsat si seznam knih, které bych chtěla přečíst a abych na blogu nebylo tak prázdno, k tomuto rozhodnutí jsem se rozhodla tento seznam zveřejnit na blogu a podělit se s vámi v domnění, že se zde najde někdo, kdo knihy z mého seznamu již četl a napíše mi svůj názor, zda danou knihu mám číst či ne :)
Seznam budu průběžně doplňovat o další knihy a již přečtené si budu odškrtávat, případně doplňovat odkazy na recenze, které se budu snažit psát. Pokusím se také ke každé knize dát odkaz na databázi knih.
Ještě bych mohla zmínit, že ač jsem měla v plánu knihy přidávat postupně za sebou a půjčovat v knihovně/nakupovat od vrchu - zjistila jsem, že je to dost nepřehledné a tak budu knihy řadit abecedně. (Nyní mě ale děsí, že je na začátku kniha od Johna Greena a tak ještě uvidím, jak budu s tímto systémem spokojená :D)
Budu také velice ráda, když mi jakoukoliv knihu doporučíte :) Ráda si jí po přečtení anotace zařadím do seznamu :)

Poslední výtvor z roku 2014! :)

6. ledna 2015 v 5:25 | Klára |  Moje tvorba s korálkováním
Jak jsem slíbila, přidávám co jsem ušila v minulém roce. Toto je můj poslední výtvor minulého roku. Původně to měly být náušnice, ale když jsem ušila první, zjistila jsem, že na náušnice je to poměrně velké a těžké, tudíž přišla na řadu improvizace a musela jsem vymyslet na co zavěsit.
Začátek je propleten ze tří řad rokajlu. Prostředek měl byt původně dvě řady zatočené do sebe, ale nedokázala jsem vymyslet způsob aby to drželo a tak jsou na začátku a na konci zkřížené a prostřední část prostřední části jsou jen dvě řady rokajlu volně vedle sebe. Konec závěsu byl původně ušit z čtyřkorálku, ale byl moc dlouhý a tak jsem kousek vypárala, ale když byl jen kousek, vypadalo to divně. A protože ta část na krku by měla být hodně pevná, přišila jsem tři perličky a mezi ně dala čtyřkorálek.
Přívěsek je ušit podle návodu od Darí Fejtkové z knihy Z korálkové školy II: Ze srazů korálkové školy, která byla v limitovaném nákladu a já jsem si nalezla pod vánočním stromečkem :) Doma jsem ale měla spoustu jiných korálků a tak je z části improvizovaný :)

Velká čtecí výzva 2015

4. ledna 2015 v 20:12 | Klára |  Recenze

Rozhodla jsem se udělat velkou změnu a sní i krok dopředu. V poslední době jsem se blogu nevěnovala což mě teď docela mrzí, ale udělám změnu.
Blog byl sice vždy o tvoření, ale na to není čas vždy a člověk němůže umět vše :)
A proto rubriku "Recenze" zaplním knihami, které jsem přečetla a zároveň jednou knižní výzvou, která mě naprosto dostala! :)
Na tuto výzvu jsem narazila u Nikki Finn, když jsem brouzdala po ostatních knižních blozích a nacházela spousty dalších knížních výzev. Tato výzva spočívá v tom, že v průbehu roku čteš knihy a postupně je zařazuješ do jednotlivých kategorií, kdy jednu knihu můžeš kategorizovt třikrát. Tak já vám sem přidám jednotlivé kategorie a jdu se pustit do čtení! :)