Jak jsem jednou (ne)zvítězila

29. října 2015 v 21:00 | Klára |  Ohlednutí do minulosti a buducnostiUrčitě to znáte. Chcete něčeho docílit, ale nevěřite si a nemáte dostatek odvahy se do toho pustit, protože se obáváte výsledku. I tak to bylo se mnou a proto jsem se rozhodla podělit se s Vámi o můj příběh, kdy jsem se strachovala z výsledku a prozradím Vám, jak to dopadlo.
Vše začalo tak, že jsem diskutovala s kamarádkou o tom, jak se snažila obšít rivolku a po měsíci se jí to podařilo, protože to nevzdávala a šla si za svým cílem. To už ale bylo asi půl roku zpět.
Dnes mi přišel balíček a v něm dvě cívky s-lonu. Jedno červené a druhé světle modré. No a od koho asi, hm? Od té kamarádky, která dokázala obšít rivolku (narozdíl ode mne). Spolu s dvěmi cívkami příšel i dopis a v něm se mě Pája dotazovala, jak bojuji s rivolkami.
Ještě toho dne jsme si chvíli psali a já se rozhodla, že to musím zase jednou zkusit a pustit se do obšívání. Inu vzala jsem ten nový s-lon, nové korálky z Jabloneckého Nonstopu a pustila se do práce s cílem, že to prostě nevzdam a dokud nebude alespoň jedna obšitá, nezvednu se od stolu.
Pája mi zaslala odkaz na návod od Any z blogu kiss-of-creativity.blog.cz, kde je nádherný návod na obšití.
Po chvíli zápasení s cívkou se mi podařilo nalézt konec. Další chvilku jsem zápasila s navlečením do jehly, protože jsem si vzala jehlu s ultra malou dirkou, ale nevzdala jsem to a dokázala to.
Navlékla jsem 26 korálků do kruhu a udělala první řadu. No a byl tu problém... málo korálků, takže vypárat a znovu.
Tentokrát už podle návodu. 28 korálků a šijeme. Nyní už o řadu víc, ale opět málo.
Na řadu přišel metr a zjištění, že nemám rivolku 12 mm, ale o 2 mm více, tudíž 14 mm.
Sáhla jsem po mobilu a hledala návod. V návodu psali 34 korálků do kruhu, tak tentokrát už bez experimentování a rovnou podle instrukcí.
Vše šlo podle plánu, tedy podle instrukcí a nějak jsem to dokončila. Rivolka nevypadává, jako u předchozích pokusů, ale stále se mi to nějak nelíbí. Zkrátka jsem úplně nedostála svého cíle, ale postoupila o level dál a vím, že cíle nemohu dosáhnout hned na první pokus, ale že to chce nějaký čas a jít po malých krůčcích :)
A jak to máte vy se svými cíly? Jdete si za nimi, nebo čekáte až přijdou oni za vámi? :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je dnes za den?

Pondělí 17.2% (35)
Úterý 15.8% (32)
Středa 13.8% (28)
Čtvrtek 14.8% (30)
Pátek 14.8% (30)
Sobota 9.4% (19)
Neděle 14.3% (29)

Komentáře

1 Sayuri | E-mail | Web | 30. října 2015 v 18:10 | Reagovat

Veľmi pekný článok. Pri snoch a cieloch je najdôležitejšie sa nevzdať. Pomaly ale isto sa dá dokázať to, čo chceš. Aj ja mám sny a idem si za nimi, pretože samy k nám často neprídu :)

2 Kikulka | Web | 22. listopadu 2015 v 13:12 | Reagovat

Hrozně ráda si cíle stanovuji (a většinou hned několik), proto kolikrát mám rproblém si jeden z cílů vybrat a pořádně se na něj zaměřit. Jakmile se do toho ale pustím, málo co mě dokáže odradit

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama