Březen 2016

Čokoládové muffiny z kefíru 01.

30. března 2016 v 14:05 | Klára |  Pečení
Jak už jsem zmiňovala ve Velké výzvě 2016, zamilovala jsem se do pečení. Převážně různých muffinů nebo chceteli cupcaků.
Celá naše láska pravděpodobně utkvěla v tom, že těsto na muffiny je hotové běhém pár chvil, příprava těsta nedá moc práce a když už si to chcete hodně zjednodušit, zajdete do obchodu, kde koupíte pár papírových košíčku na muffiny a máte o kousek nádobí méně (pokud tedy vlastníte plech na muffiny, který je naprosto skvělá věc!).
Pro začátek bych ctěla rozjet malou sérii receptů, které jsem vyzkoušela a různě upravila k chuti strávníků.

Modrý obšívaný kabošon 02.

23. března 2016 v 21:29 | Klára |  Tvoření

Už je to nějaký měsíc, co jsem obšila první kabošon. Tento je v pořadí druhý a protentokrát bez návodu a z materiálu "co dům dal", což je u mě klasika, protože rokajl 15/0 je u mě nedostatkové zboží. Zavěsen je na saténové šňůrce, aby vynikla krása samotného kabošonu.
Tento kabošon mi připomíná něco mezi květinou a ohňostrojem. Vlastně je to takový květinový ohňostroj.

Láskou zatemněná mysl

1. března 2016 v 20:21 Ohlednutí do minulosti a buducnosti
Jak jsme na začátku roku zmiňovala, občas budu psát i články, které nemají nic společného s hlavním tématem tohoto blogu, tedy tvořením. Tento článek píší právě proto, že už delší dobu mě neponechává klidnou něco, co potřebuji sdělit světu. Nechci si to nechávat pro sebe a zajímají mě názory ostatních.