Březen 2018

Co dál?

16. března 2018 v 18:17 | Klára |  Ohlednutí do minulosti a buducnosti
quotes, never, and now image Už dávno mi to nepřijde jako včera, kdy jsem blog zakládala. Vlastně už je to 6 let, co se mi v hlavě zrodil nápad mít blog o tvoření. Je neskutečné, jak to letí.
První dva roky, kdy jsem ještě chodila na základní školu, jsem na blog přispívala velmi pravidelně, ale s nástupem na střední školu moje aktivita upadla. Nejen co se týče přípěvků na blog, ale i toho tvoření bylo podstatně méně.
O 4 roky později, po nástupu na VŠ, je času ještě méně, ale znovu si zahrávám s myšlenkou obnovení blogu.
V současné době blog navštíví přibližně 12 lidí týdně. Obávám se, že velkou část tvoří zahraniční návštěvníci, kteří přidávají komentáře s reklamami na jejich "zázračné" produkty. Proto jsem si vědoma, že dostat blog do podvědomí ostatních nebude úplně snadné.
Uvědomuji si všechnu tu práci, kterou jsem do blogu v minulosti vložila (a taky ho tak trochu beru jako deník mého života) a zároveň vidím to všechno, co bych musela udělat pro to, aby se blog dostal znovu mezi lidi. Nicméně mám-li být upřímná, bylo to dost náročné i v době, kdy jsem na blog měla čas.
Ačkoliv Facebookovou skupinu sleduje téměř 4 500 lidí, jejich aktivita a reakce jsou minimální. Pokud přidám fotku s něčím, co vytvořím, po několika měsicích jsou tam stále jenom dvě To se mi líbí. (Dobře, stále je tu ta možnost, že se to lidem nelíbí, ale tu si moc nepřipouštím :D) Je tedy chyba v propagaci, v malé aktivitě, nebo čím to je?
Na začátku ledna minulého roku se navíc blog rozrostl o Instagramový účet. Opět aktivita nebyla moc velká, protože nebylo moc času na tvoření, ale už má 30 sledujících!

Nastává tedy jedna otázka. Má smysl obnovit blog spolu s Facebookovou stránkou? Četl by to někdo? Mám zrušit oboje, nebo jenom blog a přispívat alespoň na Facebooku?