Tvořila jsem

Modré sny...

20. ledna 2018 v 16:38 | Klára
Asi si říkáte "Proč modré sny? Ta holka se snad zbláznila." Ale copak vy to v tom nevidíte? Ty odlesky?
Původně jsem chtěla přijít s trochou filozofie, něhy a romantiky, ale včas jsem si stihla uvědomit, že to není úplně moje parketa.


"Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žit." - Mark TwainHerinková sada

26. března 2017 v 16:07 | Klára

Háčkovala jsem pohankovou dutinku pro tetu a aby si jí mohla vzít na můj maturitní ples, požádala mě i o náušnice a náramek. Upřímně, šlo o velkou spoustu improvizace, protože jsem měla pouze malý zbytek pohanky. Ale výsledek? Myslím, že stál za to. Co myslíte?Challenge 01.

13. února 2017 v 19:39 | Klára
Je 23:10, já nemůžu spát a dostala jsem nápad na článek. Tento úkaz je v poslední době vcelku nezvyklý a tak neváhám ani chvilku, beru do ruky mobil a začínám psát do poznámek článek, který později jenom vydám. Pokud ho teď čtete, vydala jsem ho.

Znáte ten pocit, když překvapíte sami sebe?


Když jsem zakládala Instagramovy účet blogu, začala jsem sledovat spoustu kreativních lidí. Ať už se věnují korálkům, pletení, háčkování nebo jiným DIY věcem. Zkrátka všechny, od kterých bych mohla nabrat inspiraci. Což asi vysvětluje aktuální počet uživatelů, které sleduji (170) a kteří sledují mě (23). Trochu nepoměr, ale na tom se zapracuje.

Ale zpátky k předmětu tohoto článku.


Jak jsem tak prohlížela ten Instagram a nevycházela z údivu, jak jsou někteří šikovní, objevila jsem jednu paní. Myslím, že to byla ruska a zjistila jsem, že jsou nesmírně šikovné. Ale tato paní (její instagram) má na feedu spoustu krásných háčkovaných dek. Ale víte v čem bylo to kouzlo? Většinou používa naprosto jednoduchý vzor, ale dokáže tak krásně sladit barvy, že výsledek je famózní.

A víte co to udělalo se mnou?


Já se zamilovala. Byla to láska na první pohled. Nutně takovou deku/přehoz musím mít.

Napadlo mě několik možností. Požádat maminku. Tu jsem ale po chvíli zavrhla, protože v poslední době jí z háčkování bolí ruce. Dalším nápadem byla teta. I tu jsem musela zavrhnout, protože uháčkovat deku jednak strašně trvá, navíc u tety mám už objednaný cardigan.

Zapeklita situace. Co s tím?


Rozhodla jsem se oprášit své háčkovací schopnosti. Vybrala jsem zajímavé barvy vlny a pustila se do háčkováani. A je to láska na druhou! Háčkování mě začlo po letech znovu bavit a raduji se z každé nové řady.

Teď už jenom doufat, že mi mé nadšení setrvá a deku doháčkuji. Ne jako malá, kdy jsem začla plést vestu a dodnes není hotová.

Herrinková sada

22. ledna 2017 v 15:35 | Klára
Dárek předán a já se mohu pochlubit. Přináším vám úplně jednoduchý herrinkový náramek a ještě jednodušší náušnice.

Náramek měl být původně složitější, ale vzhledem k tomu, že jsou korálky sami o sobě efektní - lesklé, je náramek hezký i takto. Jak se říká V jednoduchosti je krása.

Náušnice jsou dvoje také ze zajímavého důvodu. Diskutovala jsem doma, zda bude hezčí, když budou korálky kolem celého korálku (foto 2) nebo jenom částečně (foto 1). Usoudili jsme, že hezčí to bude kolem celého korálku, ale po ušití už to tak hezké nebylo, že jsem ušila i původní verzi (foto 1). Právě z tohoto důvodu jsou náušnice dvoje.
Doufám, že tato malá sada nadělá hodně parády.

Pohankový náhrdelník

13. dubna 2016 v 11:43 | Klára

Pohanka není pouze luštěnina. Jsou to i korálky a dá se s nimi skvěle pracovat. Například háčkovaný náhrdelník nebo náramek je během pár chvil hotový a nadělá velkou parádu.
Není to sice žádný velký objev, spousta korálkových nadšenců už má nejednu takovouto dutinku hotovou, ale já jsem se do té mé zamilovala.

Modrý obšívaný kabošon 02.

23. března 2016 v 21:29 | Klára

Už je to nějaký měsíc, co jsem obšila první kabošon. Tento je v pořadí druhý a protentokrát bez návodu a z materiálu "co dům dal", což je u mě klasika, protože rokajl 15/0 je u mě nedostatkové zboží. Zavěsen je na saténové šňůrce, aby vynikla krása samotného kabošonu.
Tento kabošon mi připomíná něco mezi květinou a ohňostrojem. Vlastně je to takový květinový ohňostroj.
Modrá, pro blázna dobrá...

17. ledna 2016 v 13:56 | Klára
Jak jsem slíbila, s novým rokem je tu více aktivity na blogu a první článek z mé výzvy. Pro začátek mám ale něco, co se datuje ještě k minulému roku. Ale nebojte, už i letos jsem něco vyráběla, nicméně zatím to musí zůstat schované pod pokličkou. Je to překvapení :)
 
 

Reklama

TOPlist